Evinde tedavi gören hastalarımızın röntgen çekimi ihtiyacını karşılıyoruz

Evinde tedavi gören, alzeimer, yatalak olan veya evden çıkması güç hastanıza acil olarak röntgen hizmeti gerektiğinde veya programlanmış bir tedavi için röntgen çekimi ihtiyacınız olduğunda; hastanızı hastaneye kadar götürmek istemediğiniz durumlarda hastanızın ayağına evde röntgen çekimi hizmetini KONAKMED olarak biz götürüyoruz. İstanbul’da Avrupa Yakası ve Anadolu yakası farkı gözetmeksizin 2 uzman ekip ve araçla hizmetinizdeyiz.

Santral sorumlusu veya mobil röntgen ekibi ile irtibata geçerek hastanın durumu, röntgen isteği ve hastanın adresi konularında bilgi aktarımı yapılır. Mümkünse doktorunuzun yazdığı film istek kağıdını faks veya mail yoluyla gönderir. Gelen bilgi akışı ile harekete geçen mobil röntgen ekibimiz trafiğin durumuna ve mesafeye göre ortalama 1 saat içinde hastanın adresine ulaşır.

Mobil Röntgen Ekibimiz kapınızda ve çekim için hazır

Hastamız için istenen film çekimi, konusunda üniversite eğitimi almış radyoloji teknisyenimiz tarafından özenle çekilir. Mobil röntgen aracımızda; Dijital Rönten CR (Computed Radyografi) olarak bilinen; röntgen tetkiklerinde en yeni ve üstün teknoloji ürünü FUJIFILM marka okuyucu ve film baskı cihazı bulunmaktadır. Bu sayede film çekimi yapıldıktan hemen sonra mobil röntgen aracımızda bulunan bu sistem ile işleme devam edilir.

CR Console (ön izleme istasyonu)’a hasta adı soyadı, doğum tarihi ve çekilen bölge gibi bilgiler girilir.

Hastanın çekiminde kullanılan kaset okuyucuya verilir. Artık hastamızın görüntüsü tamamen oluşmuştur. Çekilen film bilgisayar ekranında oluşur. Film üzerinde doz, kontrast ayarı yapılır. Sol veya sağ (L-R) işareti konur. Herhangi bir açıklama yazılması gerekiyorsa açıklama kısmına eklenir.Oluşan bu görüntü film baskı cihazına gönderilerek röntgen filmi olarak alınır.

Film dijital ortamda olduğu için pozisyon hatası haricinde hiçbir surette tekrarı gerekmemektedir. İstenirse CD olarak da görüntü verilebilir. Bu CD herhangi bir programa ihtiyaç duymadan herhangi bir bilgisayarda da açılabilir.

mobil röntgen

Evde röntgen filminiz hazır ve gerekli kişilere mail yoluyla ulaştırıldı

Film baskı cihazından alınan film gerektiği durumlarda hastanın evinde bırakılır veya istek yapan hekime ulaştırılır. Çekilen film isteği yapan doktorun, evde bakım biriminin hem de radyoloğumuzun e-mail adresine olarak gönderilir. Doktorunuz filmi gördükten sonra yapacağı yoruma göre ek bir film gerekiyorsa bu ek film de hemen çekilir ve doktora gönderilir. Tüm bu işlemler maksimum 15 dakika içerisinde sonlandırılabilmektedir.

Çekilen film radyoloğumuz tarafından mümkün en kısa sürede raporlanarak ilgili hekime, evde bakım birimine mail yoluyla gönderilir.

Evde röntgen çekimi nasıl yapılıyor?

Evde röntgen hizmeti hakkında müşterilerimizin endişeleri, merak ettikleri konularda sık sorulan sorular.

Dijital film okuyucu sayesinde sonuçlarımız A sınıfı hastanelerin kalitesinde net çıkmaktadır. Hastamız ne kadar kilolu olursa olsun filmlerimiz hastane kalitesinden farksızdır.

Taşınabilir röntgen cihazımız ile hastamızın yatağına kadar gelip, en az hareketle zahmet vermeden röntgen filmini yatağında çekiyoruz.

Aracımızdaki yazıcı sayesinde  sonuçlarınız 3 dakika içerisinde film ve  cd olarak size sunulur. aynı zamanda mail veya whatsapp ortamında sonuçlar doktorunuzla anında paylaşılır.

Çekilen röntgen filmlerini anında mail ve Whatsapp ortamına aktardığımız için doktorunuzdan hızlıca olumlu geri bildirimi alıyoruz. Doktor onayı almadan evinizden ayrılmıyoruz. On yıldan fazla süreye dayanan tecrübemizle şu ana kadar doktorlardan olumsuz yorum almadık.

Mobil röntgen ekibimiz sürekli yolda olduğu için aradığınız gün size hizmet verebiliriz.

Programımız uygun ise İstanbul içi 2 saatte hastamıza hizmet veriyoruz.

Aracımızdaki son teknoloji cihaz ile sonuçları sizinle hem basılı film, hem dijital CD, hem de mail ortamında paylaşıyoruz.

Mobil röntgen ekibimiz, hastamızın evine ulaştıktan sonra röntgen grafisini çekip, sonuçları sizinle paylaşıp 20 dakika içerisinde evden ayrılıyor.

Sağlığınız bizim için önemli ve anında düşme gibi acil röntgen gerektiren durumlarda yedi gün 24 saat hizmet veriyoruz.